Telefon

95 759 63 48

Email

zsorzepin@wp.pl

Sekretariat

Pon - Pt: 07:00-15:00

Duma, radość, poczucie odpowiedzialności. Najlepsi uczniowie z klas wojskowych rozpoczęli przygodę życia na ORP ISKRA.

Uczniowie woskowych klas mundurowych 9 czerwca wyruszyli w rejs nawigacyjno-szkoleniowy na ORP Iskra zorganizowany przez Flotyllę Okrętów w Gdyni.

Od czwartku do niedzieli licealiści będą zaokrętowani na pokładzie żaglowca szkolnego ORP Iskra, którym wyjdą na morze. W rejsie szkoleniowym na okręcie szkolnym ORP Iskra udział weźmie 23 kadetów. Rejs będzie realizowany po Zatoce Gdańskiej i Bałtyku Południowym, gdzie długość trasy to ok. 100 mil morskich.

Kadetów pożegnał pułkownik Mirosław Bryś, szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec, dowódca 3. Flotylli Okrętów oraz płk Andrzej Płocha szef Ośrodka Zamiejscowego CWCR w Gdańsku.

Na okręcie uczniowie zapoznani zostaną z zadaniami, do jakich przeznaczony jest okręt w codziennej służbie. Będą mieli także okazję poznać nomenklaturą żeglarską oraz odbędą szkolenie z obsługi olinowania i ożaglowania. Podczas szkolenia kadeci z Rzepina dowiedzą się również, jakich węzłów i splotów marynarskich używają marynarze i do czego są one potrzebne.

Rekomendowane wpisy

Skip to content