Telefon

95 759 63 48

Email

zsorzepin@wp.pl

Sekretariat

Pon - Pt: 07:00-15:00

Zespół Szkół w Rzepinie to kompleks czterech budynków:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza

Budynek Szkoły Podstawowej powstał w latach 20 XX w. dla potrzeb szkolnictwa niemieckiego. Jest to okazała, trzykondygnacyjna budowla z salą gimnastyczną. Posiada 18 przestronnych klas dla najmłodszych uczniów, przytulną bibliotekę, pracownię komputerową, trzy świetlice szkolne oraz dwa gabinety pedagogów szkolnych. Na terenie szkoły znajdują się plac zabaw oraz przestronne boisko.

2. Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica

Budynek oddany do użytku w 1982 roku. Mieści 31 gabinetów lekcyjnych, w których odbywają się zajęcia dla uczniów liceum i starszych klas szkoły podstawowej, bibliotekę, dwie pracownie komputerowe, dwie pracownie językowe, świetlicę szkolną, dwa gabinety pedagogów oraz gabinet psychologa.

3. Hala widowiskowo-sportowa

Jest najmłodszym budynkiem, oddanym do użytku w 1982 roku. Całkowita powierzchnia zajmuje 2516,55 m2. Dolną część stanowi boisko z wysuwanymi trybunami, szatniami i przestronnym holem. Na piętrze znajduje się sala konferencyjna, balkony z miejscami dla widzów oraz siłownia.

4. Internat LO

Internat znajduje się w centrum miasta, w najstarszym, zabytkowym budynku będącym jedną z jego wizytówek. Składa się z dwóch części i oferuje 82 miejsca dla uczniów liceum w pokojach 2-, 3-, i 4- osobowych. Na parterze znajduje się kuchnia ze stołówką zapewniającą mieszkańcom internatu całodzienne wyżywienie. Do dyspozycji młodzieży jest również aula usytułowana na piętrze pomiędzy dwoma częściami internatu.

TEREN PRZYSZKOLNY

Szkoła znajduje się w centrum miasta położonego na terenach malowniczej Puszczy Rzepińskiej, w odległości 2 kilometrów od stacji PKP i PKS. Przy szkole znajduje się kompleks boisk „Orlik”, bieżnia oraz dwa obszerne place apelowe i plac zabaw dla najmłodszych dzieci. 

WYPOSAŻENIE GABINETÓW

Wszystkie gabinety lekcyjne, zarówno w SP, jak i w LO wyposażone są w multimedialne pomoce dydaktyczne. Dziesięć gabinetów wyposażonych jest w monitory interaktywne, w sześciu kolejnych znajdują się tablice multimedialne, na wyposażeniu wszystkich pozostałych sal lekcyjnych są projektory. Dużym atutem szkoły są gabinety przedmiotowe, w których realizowane są przedmioty matematyczno-przyrodnicze. Każdy z nich jest bogato wyposażony w najnowsze pomoce dydaktyczne.

Naukę języków obcych wspomaga wprowadzenie nowoczesnego rozwiązania, jakim są pracownie językowe z doskonale dopracowanym oprogramowaniem. Nauka w pracowniach językowych pozwala przede wszystkim na swobodny i głośny trening wymowy, doskonalenie mowy dzięki dialogom, a także przełamywanie wstydu i oporu przed rozmowami w obcych językach.  

Skip to content