Telefon

95 759 63 48

Email

zsorzepin@wp.pl

Sekretariat

Pon - Pt: 07:00-15:00

Internat liceum znajduje się na terenie szkoły i mieści się w dwóch budynkach. Uczniowie zakwaterowani są w większości w pokojach dwu i czteroosobowych, są dwa pokoje 5-osobowe i jeden 6-osobowy. W sumie szkoła dysponuje 82 miejscami.

 Pokoje są wyposażone w podstawowe meble: szafy, biurka, łóżka jednoosobowe. Każdy wychowanek powinien się zaopatrzyć w swoją pościel
i koc. W dyżurce wychowawców do powszechnego użytku jest lodówka, kuchenka mikrofalowa, czajnik, żelazko oraz gry planszowe i sprzęt sportowy.

Młodzieżą opiekuje się wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która pełni dyżury również w nocy. W planie dnia przewidziany jest czas wolny dla wychowanków oraz godziny nauki własnej. Bliskość obiektów sportowych „Orlik” i hali sportowej umożliwia prowadzenie zdrowego stylu życia. Fakt umiejscowienia internatu na terenie szkoły powoduje, że wychowankowie nie mają problemu z uczestnictwem w zajęciach pozalekcyjnych, rozwijaniem swoich zainteresowań czy otrzymania wsparcia w nauce.

W dniach wolnych od zajęć dydaktycznych internat jest zamknięty;
w dniu wyjazdowym uczniowie muszą opuścić internat do godziny 15.00, a przyjazdowym zakwaterowanie jest od godziny 19.00.

Wszyscy uczniowie mieszkający w internacie korzystają ze stołówki szkolnej, która przygotowuje śniadania, obiady i kolacje. 

Zasady funkcjonowania w internacie określa Regulamin internatu, z którym każdy wychowanek jest zobowiązany się zapoznać.

Skip to content