Telefon

95 759 63 48

Email

zsorzepin@wp.pl

Sekretariat

Pon - Pt: 07:00-15:00

Internat liceum znajduje się na terenie szkoły i mieści się w dwóch budynkach. Uczniowie zakwaterowani są w większości w pokojach cztero- i pięcioosobowych. W sumie szkoła dysponuje 120 miejscami.
 Pokoje są wyposażone w podstawowe meble: szafy, biurka, łóżka jednoosobowe. Każdy wychowanek powinien się zaopatrzyć w swoją pościel i koc. Do powszechnego użytku jest lodówka, kuchenka mikrofalowa, toster, czajnik, żelazko z deską do prasowania. W dyżurce wychowawców można wypożyczyć gry planszowe i sprzęt sportowy; w auli można pograć w piłkarzyki i cymbergaja.
Młodzieżą opiekuje się wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która pełni dyżury również w nocy. W planie dnia przewidziany jest czas wolny dla wychowanków oraz godziny nauki własnej. Bliskość obiektów sportowych „Orlik” i hali sportowej umożliwia prowadzenie zdrowego stylu życia. Fakt umiejscowienia internatu na terenie szkoły powoduje, że wychowankowie nie mają problemu z uczestnictwem w zajęciach pozalekcyjnych, rozwijaniem swoich zainteresowań czy otrzymania wsparcia w nauce.
W dniach wolnych od zajęć dydaktycznych internat jest zamknięty; w dniu wyjazdowym uczniowie muszą opuścić internat do godziny 15.00, a przyjazdowym zakwaterowanie jest od godziny 19.00.
Wszyscy uczniowie mieszkający w internacie korzystają ze stołówki szkolnej, która przygotowuje śniadania, obiady i kolacje. 

Skip to content