Telefon

95 759 63 48

Email

zsorzepin@wp.pl

Sekretariat

Pon - Pt: 07:00-15:00

ROK SZKOLNY 2023/2024

Nauczyciele bibliotekarze: Agata Staniszewska, Elżbieta Sawa, Małgorzata Michniewicz

Magia świąt

Świąteczne dekoracje bożonarodzeniowe zachęcają młodych czytelników do odwiedzenia biblioteki. Miła atmosfera i świąteczna atmosfera powodują, że uczniowie chętnie przychodzą, aby wypożyczyć książki na zbliżający się czas odpoczynku w rodzinnym gronie. Wszystkim miłośnikom książek życzymy spokoju i przeżywania niecodziennych przygód ze swoimi ulubionymi bohaterami.

Realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Po raz kolejny biblioteka szkolna SP realizuje program rządowy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Jego celem jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa poprzez zapewnienie środków na realizację określonych przedsięwzięć i inicjatyw. Z programu otrzymaliśmy 15 000 zł, z które zostały zakupione nowe książki, komputer, czytnik audio ebooków oraz wyposażenie: fotele, stoliki, szezlong, półki ekspozycyjne. Dzięki temu biblioteka nie tylko zmieniła swój wystrój, ale został wzbogacony księgozbiór o nowe pozycje, po które chętnie siegają uczniowie.

Kącik czytelniczy

Przed wejściem do biblioteki klas 1-4 został zorganizowany kącik czytelniczy Podziel się książką. Na ustawionym regale pojawiły się książki przyniesione prze uczniów, które zalegają im w domowej bibliotece, a chcieli by zachęcić do przeczytania swoich kolegów. Tutaj każdy może przynieść książkę, tutaj każdy może wziąć książkę do przeczytania. Zachęcamy do korzystania z kącika Podziel się książką.

Udział w akacji Przerwa na czytanie

W ramach ogólnopolskiej akcji,,Przerwa na czytanie” uczniowie klasy IIC LO o profilu psychologiczno – pedagogicznym wraz z wychowawczynią i równocześnie bibliotekarką Panią Agatą Staniszewską, przygotowali krótką inscenizację bajki pt. ,,Czerwony Kapturek”. Została ona przedstawiona najmłodszym uczniom szkoły podstawowej. W  ten sposób starsi koledzy chcieli zachęcić swoich młodszych kolegów do sięgania po książki.

ROK SZKOLNY 2022/2023

Konkurs na logo biblioteki rozstrzygnięty

W listopadzie uczniowie SP i LO, mogli wziąć udział w konkursie na logo szkolnej biblioteki. Spośród przekazanych prac jury wyłoniło zwycięzców – w kategorii klas 1-4 zwyciężyła praca Ignacego Pastuszaka z klasy 1d, w kategorii klas 5-8 SP i LO wybrana została praca ucznia klasy 5b Wiktora Wąsowicza. Zwycięskie prace stają się od tej pory symbolami naszych szkolnych bibliotek.

logo biblioteki klas 1-4
logo biblioteki klas 1-4
logo biblioteki klas 5-8 i LO
Skip to content