Telefon

95 759 63 48

Email

zsorzepin@wp.pl

Sekretariat

Pon - Pt: 07:00-15:00

Od 2000 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie organizowane są spotkania rekreacyjno – integracyjne, w których uczestniczą dzieci i osoby dorosłe  z niepełnosprawnością. Przyjęła się nazwa „Piknik Integracyjny” i w takiej formie, od wielu już lat, funkcjonuje w lokalnej społeczności. Z małej imprezy, obejmującej tylko mieszkańców gminy Rzepin, przez lata trwania zmieniła się w zjazd, w którym uczestniczy ponad setka osób także spoza naszego rejonu.

W tym roku gościliśmy uczniów wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słubicach oraz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Rzepinie. Gośćmi Pikniku były również dzieci z naszej szkoły. 

Imprezy odbywają się cyklicznie – dwa razy w roku – zawsze wiosną i jesienią. Organizacją zajmują się nauczyciele Zespołu Szkół wspomagani przez chętnych uczniów, szczególnie z tych klas, gdzie realizowana jest innowacja pedagogiczna w postaci dodatkowych zajęć z zakresu pedagogiki i psychologii. W trakcie pikniku uczestnicy mają możliwość realizacji swoich pasji i zainteresowań – rysują, śpiewają, tańczą, uczestniczą w zajęciach sportowych, ale przede wszystkim mają możliwość pobyć ze sobą wzajemnie, porozmawiać, nawiązać nowe znajomości. W tym roku Piknik odbył się 30 listopada, więc wspólna zabawa objęła też tradycyjne wróżby andrzejkowe.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólnie spędzony czas.

Rekomendowane wpisy

Skip to content