Email

zsorzepin@wp.pl

Sekretariat

Pon - Pt: 07:00-15:00

Uliczne Mistrzostwa Polski we Wrotkarstwie Szybkim 2022 Tomaszów Lubelski, ponad 250 zawodników, 4 konkurencje, 2 dni. 29 medali, w tym 10 złotych🥇, 10 srebrnych 🥈 i 9 brązowych🥉 dla Skate Team Kowalów.

Solidne wystąpienie z kompletem złotych medali zaliczył niezawodny i bezkonkurencyjny Stanisław Sikora, uczeń klasy 1a LO.

Izabela Leśniewska z klasy 2a LO wywalczyła swój pierwszy tytuł Mistrzyni Polski na dystansie jednego okrążenia (około 500m). Oprócz tego zdobyła 3 srebrne medale.

Bliska zdobycia tytułu Mistrzyni Polski była również Agnieszka Walczak z klasy 3a LO, która przegrała złoty medal o tylko 0,03s. W pozostałych konkurencjach za każdym razem stała na najniższym stopniu podium.

Medal przywiozła także Lena Żywicka, uczennica 1a LO. Zdobyła ona 2 punkty w biegu na 6000m na punkty i zagwarantowała sobie tym brązowy medal.

Hanna Sadowska, Zuzanna Sikora oraz Jan Żywicki byli bardzo blisko zdobycia medali – zajęli czwarte miejsca.

👇 Poniżej prezentujemy listę zdobytych medali przez zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych: