Telefon

95 759 63 48

Email

zsorzepin@wp.pl

Sekretariat

Pon - Pt: 07:00-15:00

    „Lalka”, „Cierpienie młodego Wertera”, „Sachem”, wiersze Tuwima i baśnie dla najmłodszych to niektóre z tytułów, które czytali nasi uczniowie w ramach akcji „PRZERWA NA CZYTANIE” organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną WOM w Gorzowie Wlkp.
Ze względu na panującą sytuację epidemiczną tegoroczna edycja została przeprowadzona w oddziałach klasowych. Na wskazanych lekcjach w większości klas nauczyciele wraz z uczniami czytali książki! Forma czytania i dobór lektur był bardzo różny, często były to lektury omawiane na języku polskim ale nie zabrakło również nieobowiązkowych pozycji. Najmłodszym uczniom czytał nauczyciel biblioteki szkolnej, zachęcając tym samym do korzystania z jej zasobów, a starsi uczniowie w większości czytali na spotkaniach on-line. Razem było nas 486 czytających osób. Plany mieliśmy duże, niestety nie wszystko udało się zrealizować…
Mimo przeszkód i trudnego czasu, cieszymy się, że w naszej szkole osób czytających książki jest tak wiele! Bo jak przestrzegał rodaków Ignacy Krasicki: „Czytajmy, bo czytanie jest drugim życiem!”

Małgorzata Michniewicz

Rekomendowane wpisy

Skip to content