1 2 3 4
 
  • ZESPÓŁ SZKÓŁ

  • Szkoła Podstawowa nr 1

    z oddziałami integracyjnymi

  • LICEUM

    Ogólnokształcące

  • Serdecznie zapraszamy

    do nas


SUKCESY

: LO w Rzepinie zajęło wysokie miejsce w Rankingu Olimpijskim 2020 i otrzymało tytuł SREBRNEJ EUROPEJSKIEJ SZKOŁY PRAWORZĄDNOŚCI RP💪🏆
: KONKURS MATEMATYCZNY
: SUKCESY W KONKURSIE RECYTATORSKIM
: LAUREACI KONKURSU "CZŁOWIEK W KOSMOSIE"
: FINALISTKA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ
: KONKURS "TRZYMAJ FORMĘ"
: Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne Wakacje z Lupo 2019”
: XI KRZESZYCKIE MISTRZOSTWA W TABLICZCE MNOŻENIA
: ZWYCIĘSTWO I DRUGIE MIEJSCE DOMINIKI
: OGÓLNOPOLSKI KONKURS FIZYCZNY EUREKA
: PODSUMOWANIE KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
: POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
: PODSUMOWANIE KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
: UCZNIOWIE LO ZAKWALIFIKOWALI SIĘ DO ETAPU OKRĘGOWEGO XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
: FANTASTYCZNY WYSTĘP DOMINIKI PODHAJECKIEJ
: NADIA OLESZCZUK W FINALE OLIMPIADY WIEDZY O POLSCE I ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM
: Dominika wygrywa w debiucie turniej do lat 16 w Fürstenwalde!
: Dominika bezkonkurencyjna w Berlinie!
: NAGRODZENI NA FESTIWALU ANIOŁÓW W GÓRZYCY
: MAMY LAUREATKĘ LUBUSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO
: DOMINIKA PODHAJECKA ODNOSI KOLEJNE SUKCESY SPORTOWE
LO w Rzepinie zajęło wysokie miejsce w Rankingu Olimpijskim 2020 i otrzymało tytuł SREBRNEJ EUROPEJSKIEJ SZKOŁY PRAWORZĄDNOŚCI RP💪🏆

zs zs

..: do góry :

    Dnia 4 września 2019 r. obchodzimy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji nauczyciele matematyki A. Józefowicz i E. Kowalska przygotowały i przeprowadziły w naszej szkole Turniej Klas Piątych. Klasy rywalizowały między sobą o zdobycie tytułu Mistrza Tabliczki Mnożenia Wśród Drużyn Klas Piątych. Każdy uczeń mógł sprawdzić swoją „tabliczkową wiedzę” i jednocześnie walczyć o punkty dla całej swojej klasy. Konkurs wzbudził w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudził chęć zdrowej rywalizacji. Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Warto znać tabliczkę mnożenia, wszędzie otaczają nas liczby, musimy więc umieć sobie z nimi radzić.

Zwycięzcą została klasa 5b, II miejsce - 5d, III miejsce - 5e.
Elżbieta Kowalskazs zs zs
zs zs zs

..: do góry :


    W piątkowy wieczór w Bibliotece Publicznej w Sulęcińskim Domu Kultury odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Agnieszki Osieckiej. Nasze licealistki z klas II i III akademickich „walczyły słowem” z 16 uczestnikami z całego województwa. Dominika Orczyk z klasy IIIA, która, jak powiedział przewodniczący jury, pięknie czarowała publiczność, zajęła drugie miejsce i wygrała bon podarunkowy do sklepu Empik. Wyróżnienie i nagrodę książkową otrzymała też Antonina Gacka, również z klasy IIIA. Obie uczennice przygotowywały się pod kierunkiem pani Moniki Sobańskiej.zs zs
zs zs

..: do góry :


    Uczniowie klas 5 b i 6 a SP brali udział w warsztatach "Lubuskie Koduje".
Była to lekcja programowania w ramach globalnej inicjatywy "Europejski Tydzień Kodowania".Celem wydarzenia było zachęcenie młodzieży do nauki kreatywnego programowania, niezależnie od wieku oraz przedstawienie, że programowanie staje się trzecim językiem świata. Ponadto pokazanie, że kodowanie nie jest zarezerwowane tylko dla programistów oraz że każdy może być programistą, rozwijając swoją wyobraźnię, logiczne i abstrakcyjne myślenie, a także zdolność planowania. Była to nagroda w konkursie za wykonanie prezentacji multimedialnej pt "Człowiek w kosmosie". Zajęcia odbyły się w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. Uczniowie i opiekunowie byli ZACHWYCENI!👍😀 Opiekę nad uczniami sprawowały: Monika Jachimowska i Magdalena Rycerz- nauczycielka informatyki pod kierunkiem której uczniowie przygotowali zwycięskie prace.
zs zs

..: do góry :


    Kamila Markiewicz została finalistką Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Olimpiada odbyła się w Tucholi w dniach 7-9 czerwca 2019 roku.
Serdecznie gratulujemy!
zs

..: do góry :


    Konkurs jest wydarzeniem ogólnopolskim a organizatorami konkursu są:Główny Inspektor Sanitarny , Polska Federacja Producentów Żywności,Aktywność Fizyczna i Zdrowie.
Realizacja konkursu przebiegała w trzech etapach: szkolnym,powiatowym i ogólnopolskim.
Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowały się dwie uczennice naszego gimnazjum Marta Siminiak i Patrycja Stępniak.Finał konkursu odbył się 7 czerwca w Warszawie.Marta i Patrycja uzyskały tytuł finalisty. Do konkursu uczennice przygotowywała G. Dorniak a opiekę w czasie trwania konkursu i podróży sprawowała K. Kramarzewska.
Gratulujemy naszym uczennicom sukcesu.
Grażyna Dorniakzs zs zs zs
zs zs zs zs zs

..: do góry :


    Dnia 29.05.2019r. w Komendzie Powiatowej Policji w Słubicach odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne Wakacje z Lupo 2019”. Celem Turnieju jest ograniczenie przestępczości oraz zjawisk patologicznych wśród dzieci i młodzieży. W turnieju wzięło udział 24 uczniów klas V – VI szkół podstawowych z powiatu słubickiego. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szkodliwości patologii społecznych, zapobiegania przemocy i przestępczości oraz pierwszej pomocy przed medycznej.
Po zaciętej walce zwycięzcami turnieju zostali uczniowie naszej szkoły:
I miejsce zajął Wiktor Łobaczewski z klasy 5b
II miejsce zajęła Martyna Liczycka z klasy 6d.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Karbowska

zs zs zs zs zs


..: do góry :


    Dnia 25 maja 2019 r. uczniowie klas III - V SP pod opieką pani E. Kowalskiej wzięli udział w XI KRZESZYCKICH MISTRZOSTWACH W TABLICZCE MNOŻENIA zajmując IV miejsce.
Podczas przygotowań do zawodów uczniowie bawili się matematyką na zajęciach koła matematycznego korzystając z Kart Grabowskiego.

E. Kowalska

zs

..: do góry :


Zwycięstwo i drugie miejsce Dominiki!

    Na kortach AZS Poznań rozegrano Ogólnopolski Turniej KlasyfikacyjnyMłodziczek(do lat 14). Wśród dziewcząt z całej Polski w grze pojedynczej rewelacyjnedrugie miejsce zajęła Dominika Podhajecka reprezentująca barwy GKT Smecz Górzyca! W grze podwójnej Dominika wraz ze swoją partnerką Olivią Bergler(KS Górnik Bytom) wygrały zawody!
    W grze pojedynczej Dominika miała wolną pierwszą rundę i czekała na rozstrzygnięcie meczu Murawska Agnieszka (Miejski Klub Tenisowy Łódź) - Kudzin Maria(AZS Poznań). Znacznie lepsza okazałą się łodzianka (6:1, 6:0), która w drugiej odsłonie musiała już uznać wyższość młodszej Dominiki. Nasza zawodniczka wygrała to spotkanie 6:3, 6:1.
    W ćwierćfinale lubuszanka trenująca na co dzień w Parku Tenisowym Olimpia Poznań zmierzyła się ze świetnie dysponowaną Jagną Mańkowską(AZS Poznań). Przedstawicielka gospodarza turnieju postawiła Dominice trudne warunki. Ostatecznie ten bardzo emocjonujący mecz wygrała 7:6 (4), 6:4 podopieczna trenerów Marcina Pagóra i Daniela Podhajeckiego.
    W półfinale zawodów Dominika po szybkim i ciekawym meczu pokonała 6:1, 6:3 Julię Skarżyńską (BKT Advantage Bielsko-Biała).
    W finale na lubuszankę czekała kolejna starsza zawodniczka i jednocześnie faworytka zawodów Olivia Bergler(KS Górnik Bytom) rozstawiona w turnieju z nr 1. Czołowa tenisistka Polski będąca ostatnio w rewelacyjnej formie tym razem okazała się zbyt wymagająca dla swojej młodszej koleżanki pokonując Dominikę 6:3, 6:2.
    W grze podwójnej partnerką reprezentantki GKT Smecz Górzyca była jej finałowa rywalka Olivia Bergler. Nasze zawodniczki miały wolną pierwszą rundę i czekały na wyłonienie przeciwniczek. W drugiej odsłonie zmierzyły się ostatecznie z Alexandrą Persson (UKS RP SPORT Olsztyn)i JoannąStrzelecką (Toruńska Akademia Tenisowa) pokonując swoje oponentki bez straty gema (6:0, 6:0).
    W półfinale Dominika i Olivia ograły 6:3, 6:1 Julię Wartecką (Park Tenisowy Olimpia Poznań)iHanię Koprowską (Klub Tenisowy GAT Gdańsk).
    W finale nasze zawodniczki pokonały 7:5, 6:2Barbarę Straszewską(Fundacja "Szczecińska Akademia Tenisowa") i Martynę Piechowicz (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław) zasłużenie wygrywając turniej.
    Dominika kolejny raz pokazała swój ogromny potencjał sportowy, podtrzymując wspaniałą passę świetnych wyników i zwycięskich meczy nad starszymi rywalkami. Wynik jest tym bardziej godny uwagi, iż uzyskany na wolnej nawierzchni (popularna mączka), a jak wiadomo ze względu na predyspozycje i styl gry lubuszanka uwielbia szybkie nawierzchnie.
    Dziękujemy trenerowi prowadzącemu Marcinowi Pagórowi i całemu zespołowi Parku Tenisowego Olimpia Poznań gdzie Dominika ma odpowiednie warunki do profesjonalnych treningów.
    Ze względu na osiągane wyniki na bieżąco jest korygowany plan startowy utalentowanej lubuszanki, który niestety w dalszym ciągu jest znacznie ograniczony ze względu na brak stałego wsparcia sponsorów.

GRATULACJE!
zs zs zs zs zs

..: do góry :
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Eureka rozstrzygnięty. Bardzo dobry wynik uzyskali:
Aleksandra Kantor z kl. III b gimnazjum - kategoria junior oraz Jakub Szawelski z kl. 8 c SP- kategoria adept.
Poza tym wyróżnienie otrzymali : Aleksandra Degórska, Julia Lenard, Konstanty Łukomski, Karol Jędrzejewski, Alicja Statkiewicz, Zuzanna Mrozek, Patryk Szabunia.

GRATULACJE!
zs zs zs zs zs

..: do góry :
    W dniu 02.kwietnia 2019r o godz.11.00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów dotychczasowych gimnazjów województwa lubuskiego organizowanych w roku szkolnym 2018/2019 przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Podczas uroczystości wszystkim laureatom oraz ich opiekunom zostały wręczone stosowne zaświadczenia i nagrody. W tegorocznej edycji konkursów tytuł laureata z biologii z naszej szkoły uzyskał uczeń kl. IIId Franciszek Kryk. Ucznia do konkursu przygotowywała Grażyna Dorniak.
Grażyna Dorniak
zs zs zs zs

..: do góry :
    Powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej za nami. Nasi reprezentanci wypadli bardzo dobrze zajmując;
3 miejsce - Kamil Holeniewski w klasyfikacji szkól ponadgimnazjalnych,3 miejsce - Aleksandra Kantor, 4 miejsce - Zosia Wodara w klasyfikacji gimnazjów.
Do awansu na szczebel wojewódzki zabrakło niewiele, gdyż tylko pierwsza dwójka mogła się z tego cieszyć. W dzisiejszym turnieju również reprezentowali naszą szkołę: Agnieszka Zielińska, Błażej Mariak oraz Dawid Baran.
Krzysztof Didyk
zs zs zs zs zs

..: do góry :
    Zakończyła się kolejna edycja konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. W tym roku uczeń klasy III gimnazjum przygotowywany przez panią Grażynę Dorniak, Franciszek Kryk, uzyskał tytuł laureata z biologii. Sześcioro uczniów zdobyło tytuły finalistów: gimnazjalista Ignacy Żywalewski z fizyki, ze szkoły podstawowej: Emanuel Kotok i Jennifer Sossong z języka niemieckiego, z matematyki Zuzanna Sikora i Antoni Józefowicz oraz Karina Palarz z języka polskiego.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i ich opiekunom, życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji z rozwijania swoich pasji.
Elżbieta Kołosza
zs zs

..: do góry :
    Dwoje uczniów z naszego liceum zakwalifikowało się do etapu okręgowego XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej :
Kamila Markiewicz (klasa 1A) oraz Michał Downar-Zapolski (klasa 3A).
Tematyka OWE obejmuje i poszerza treści programowe z biologii, ale także z chemii, geografii i fizyki w zakresie ekologii, ochrony środowiska i przyrody. Od 17 lat Olimpiadę Wiedzy Ekologicznej mecenatem obejmuje firma Toyota.
Opiekunem naszych uczniów jest Michał Smoczyk.
Etap okręgowy odbędzie się na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego 13 kwietnia 2019 roku.

..: do góry :

Fantastyczny występ Dominiki w Akademii Angelique Kerber w Puszczykowie!


    W Centrum Tenisowym ANGIE w Puszczykowie rozegrano Ogólnopolski Turniej KlasyfikacyjnyMłodziczek(do lat 14). Wśród dziewcząt z całej Polski w grze pojedynczej świetne drugie miejsce zajęła Dominika Podhajecka reprezentująca barwy GKT Smecz Górzyca! W grze podwójnej Dominika wraz ze swoją partnerką Julią Wartecką(Park Tenisowy Olimpia Poznań) wywalczyły 3 miejsce!
    Dominika od stycznia bieżącego roku rozpoczęła rywalizację w kategorii Młodziczek (do lat 14-u), co wiąże się z budowaniem nowego rankingu Polskiego Związku Tenisowego w tej kategorii wiekowej. W poprzednich turniejach lubuszanka często musiała wykorzystywać dzikie karty do drabinek głównych w singlu i deblu. Dzięki wysokiej dyspozycji sportowej dwunastolatka pokonywała często starsze i wyżej rozstawione rywalki. Tak było i tym razem w Akademii AngeliqueKerber (byłej nr 1 na świecie) w Puszczykowie.
    Ze względu na brak wysokiego rankingu już w pierwszej rundzie Dominika musiała zmierzyć się z rozstawioną zawodniczką. Pokonanie w dwóch setach (6:4, 6:4) JuliiDaroszewskiej (Miejski Klub Tenisowy Łódź) - starszej i wyżej notowanej zawodniczki było wyznacznikiem możliwości naszej reprezentantki, tym bardziej iż rywalka obdarzona fantastycznymi warunkami fizycznymi (najwyższa w tej kategorii wiekowej) i niezwykle silnym serwisem, na tak szybkiej nawierzchni była z pewnością faworytką tego meczu.
    W drugiej rundzie na drodze naszej reprezentantki stanęła Barbara Straszewska(Fundacja "Szczecińska Akademia Tenisowa"). Podopieczna trenerów Marcina Pagóra i Daniela Podhajeckiego kolejny raz pewnie ograła swoją dobrą koleżankę ze Szczecina bez straty seta (6:3, 6:0).
    W ćwierćfinale na lubuszankę czekałakolejna starsza i wyżej notowana rywalka - Julia Chodkowska(Stowarzyszenie Morelowa Tennis Club Warszawa) rozstawiona w zawodach z nr 4. Silna fizycznie i bardzo dobrze serwująca rywalka przy fantastycznej dyspozycji i szybkości Dominiki zdołała ugrać tylko jednego gema! Zwycięstwo 6:1, 6:0 dało naszej reprezentantce awans do półfinału zawodów.
    W walce o finał turnieju na Dominikę czekałaKarolina Rajca (Miejski Klub Tenisowy Łódź), która wcześniej nieoczekiwanie wyeliminowała m.in. nr 1 i faworytkę zawodów Sonię Pieczyńską(WKS Grunwald Poznań), reprezentantkę Polski, finalistkę Drużynowych Mistrzostw Europy z 2017 r. Wydawało się, że pokonanie kolejnej starszej, wyżej notowanej i tak dysponowanej rywalki będzie bardzo trudne. Dominika szybko jednak zdominowała swoją rywalkę pokonując ją w imponującym stylu 6:3, 6:0, meldując się w finale tych prestiżowych zawodów bez straty seta! W finale Dominika zmierzyła się z Marią Głowacką(TS IDEA SPORT Toruń) rozstawioną w zawodach z nr 5, która wcześniej wyeliminowała rozstawione zawodniczki z nr 2 i 3. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym zwyciężyła ostatecznie dużo silniejsza fizycznie zawodniczka z Torunia (6:4, 6:2). To był wyrównany mecz, szczególnie w pierwszym secie, którego wynik mógł być zupełnie w drugą stronę. Dominika nie wykorzystała swoich szans w gemach, w których prowadziła. W decydującejfazie meczu,przy wyniku 1:3nasza tenisistka wyrównała na 3:3 i miała 40:0 na 4:3. Niestety w decydujących momentach gema piłka przy drugim serwisie Dominikinajpierw uderzyła w taśmę i wróciła na pole serwującej, a następnie po returnie przeciwniczki przetoczyła się na stronę Dominiki odwracając pechowo wynik na 4:3 dla rywalki. Trzeba docenić poziom sportowy bardziej doświadczonej przeciwniczki, która w całym meczu, w trudnych dla siebie chwilach wykorzystywała swoją siłę fizyczną, zachowywała zimną krew i grała swój najlepszy tenis przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.
    Dominika kolejny raz pokazała swój ogromny potencjał sportowy, podtrzymując wspaniałą passę świetnych wyników i zwycięskich meczy nad starszymi i wyżej notowanymi rywalkami. Ze względu na osiągane wyniki na bieżąco jest korygowany plan startowy utalentowanej lubuszanki, który niestety w dalszym ciągu jest znacznie ograniczony ze względu na brak stałego wsparcia sponsorów.
    Zarząd Stowarzyszenia GKT Smecz Górzyca zwraca siękolejny raz z prośbąo współpracę i wsparcie Klubu w rozwoju młodziutkich, utalentowanych sportowców ze Słubic, Kostrzyna, Rzepina, Górzycy, Ośna i Słońska, w tym budowanie Teamu Dominiki.
Daniel Podhajecki


zs zs zs zs
..: do góry :

..: do góry :


    Tydzień po spektakularnym zwycięstwie w turnieju do lat 12 w Berlinie Dominika Podhajecka zadebiutowała i… wygrała w fantastycznym stylu SCHWAPP TENNIS SERIES 2018 - zawody Niemieckiego Związku Tenisowego (Deutscher Tennis Bund - DTB) do lat 16-tu (U16) w Fürstenwalde!
    Lubuszanka zdominowała swoje rywalki, świetnie serwując, zdobywając bezpośrednio punkty, bądź stwarzając przewagę sytuacyjną na korcie. Dominika po raz kolejny pokazała charakter, grała pewnie wygrywając kolejne mecze.
    Po udanych startach za naszą zachodnią granicą przed Dominiką turnieje w kraju. Na początek Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetek (do lat 16) w Puszczykowie, w którym Dominika będzie prawdopodobnie najmłodszą zawodniczką.
Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Beata Markowska


zs zs
..: do góry :

    Na kortach LTTC „Rot-Weiss” Berlin jednego z największych i najstarszych klubów tenisowych świata rozegrano LTTC Rot Weiss Kids CUP - Turniej Klasyfikacyjny do lat 12 zaliczany do rankingu Deutscher Tennis Bund (DTB - Niemieckiego Związku Tenisowego). W tych silnie obsadzonych zawodach bezkonkurencyjna okazała się Dominika Podhajecka. Nasza uczennica pokonała reprezentantki: SPOK e.V - Alicę Lenz, Koffi Zora Moaye (Berliner Sport-Verein 1892). W półfinale wygrała z Sofii Topel (TC 1899 Blau-Weiss Berlin) uzyskując awans do finału.
    Zdecydowanie najtrudniejszym meczem była rywalizacja z faworytką zawodów Anną Persike (Grunewald Tennis-Club). Ostatecznie nasza lubuszanka okazała się być najlepszą. O wielkim sukcesie w zawodach zadecydowała ogromna wola walki Dominiki, przygotowanie motoryczne i mentalne oraz wyszkolenie techniczne, którym nasza reprezentantka przewyższała zdecydowanie swoje rywalki.
Życzymy dalszych sukcesów.

Beata Markowska


zs zs zs zs
..: do góry :

Nagorodzeni na Festiwalu Aniołów w Górzycy:

Wyróżnienie klasa 6a Maja Juncewicz
Pierwsze miejsce Wiktoria Dziemidowicz klasa 3A
Drugie miejsce Dominik Buczkowski klasa 3D
Trzecie miejsce Wiktoria Nowakowska klasa 3D
Wyróżnienie Hanna Skałuba klasa 3D
Wyróżnienie Sara Soppa klasa 3D


Opiekun Elżbieta Sawa


zs zs zs zs
..: do góry :

Sprawozdanie z finałowego spotkania Lubuskiego Konkursu Literackiego
    18 września 2018 roku w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego miało miejsce finałowe spotkanie LKL. Od godziny 11.00 uczniowie podzieleni na trzy grupy wiekowe uczestniczyli w warsztatach literackich dotyczących kreowania postaci bohatera literackiego. Równocześnie odbywał się wykład dla nauczycieli-opiekunów wyróżnionych uczniów.
O 13.00 miało miejsce rozdanie nagród, na którym wszystkim laureatom rozdano pamiątkowe dyplomy oraz książkę zawierającą nagrodzone prace. Wyłoniono również trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej. Uczennica klasy 1a Lo Kamila Makiewicz została laureatką LKL.
Gratulujemy!!!

Opiekunem Pani Beata Czernik


zs
..: do góry :
Dominika Podhajecka z tytułem drużynowej wicemistrzyni Polski!

    Na kortach Klubu Tenisowego GAT Gdańsk rozegrano finały letnich Drużynowych Mistrzostw Polski Skrzatek (do lat 12). Do rywalizacji przystąpiło 8 najlepszych zespołów z rozegranych w maju eliminacji (KS Mostostal Zabrze, TS IDEA SPORT Toruń, Park Tenisowy Olimpia Poznań, KS Górnik Bytom, Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna, Fundacja "Szczecińska Akademia Tenisowa", AZS Poznań A oraz Klub Tenisowy GAT Gdańsk).
Przypomnijmy iż w letnich DMP każdy z zespołów może wypożyczyć jednego zawodnika (niestowarzyszonego lub z innego klubu). O Dominikę zabiegały 3 z 4 najlepszych klubów Polski w tej kategorii wiekowej (Szczecińska Akademia Tenisowa, AZS Poznań i KT GAT Gdańsk). Dominika wybrała rywalizację z tym ostatnim klubem, a w trakcie eliminacji rozgrywanych na kortach AZS-u w Poznaniu „gdańszczanki” nie dały żadnych szans rywalkom, nie tylko wygrywając swoje 3 mecze, ale dziewczyny, w tym oczywiście Dominika wygrały wszystkie swoje indywidualne i deblowe mecze, a co więcej nie straciły nawet seta!
W pierwszym meczu finałów w Gdańsku (4 gry singlowe + 2 pojedynki deblowe) „gospodynie” pewnie, bez straty seta pokonały 6:0 drużynę KS Górnik Bytom. W Półfinale mistrzostw ekipa z Trójmiasta pokonała 5:1 drużynę SAT Szczecin. Niestety w finale dość nieoczekiwanie gdańszczanki musiały uznać wyższość zawodniczek TS IDEA SPORT Toruń, a o ich porażce zaważyły przede wszystkim przegrane obydwa mecze deblowe.
KT GAT Gdańsk we wszystkich 3 meczach finałów grał w składzie: Dominika Podhajecka, Weronika Ewald, Monika Stankiewicz, Martyna Mackiewicz i Hanna Koprowska.
Dodajmy, iż w meczu o brązowy medal reprezentantki AZS Poznań A pokonały 4:2 zawodniczki SAT Szczecin.
To już szósty medal rangi mistrzowskiej Dominiki Podhajeckiej, a drugi w tym roku. Wcześniej Dominika zdobyła brązowy medal Skrzatek w grze podwójnej (do lat 12 w Kołobrzegu), a także 4 srebra Krasnalek (do lat 10 - 2 w singlu i 2 w deblu w Puszczykowie i Piotrkowie Trybunalskim).

źródło: Daniel Podhajecki


zs zs zs zs zs
..: do góry :

ROK SZKOLNY 2017/2018: DOMINIKA PODHAJECKA Z BRĄZOWYM MEDALEM MISTRZOSTW POLSKI!
: SUKCESY W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH
: KOLEJNY SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNYM
: SUKCES W POLICYJNYM TURNIEJU WIEDZY
: KOLEJNE SUKCESY W KONKURSACH PLASTYCZNYCH NASZYCH UCZNIÓW
: SUKCES PLASTYCZNY NASZEJ UCZENNICY
: LAUREATKA KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO
: SUKCESY DOMINIKI PODHAJECKIEJ
: DOBRE WIEŚCI Z KURATORIUM
: SUKCES UCZENNIC Z KLASY II AKADEMICKIEJ
: LAUREACI ELIMINACJI SZKOLNYCH W KONKURSIE WIEDZY O KONSTYTUCJI
: WYJAZD DO KRAKOWA ZA UDZIAŁ W KONKURSIE GRAFICZNYM
: WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO „FRASZKA”
: MIŁOSZ ZIÓŁKOWSKI FINALISTĄ OLIMPIADY HISTORYCZNEJ
: SUKCES UCZENNIC NA POWIATOWYM KONKURSIE PIOSENKI NIEMIECKIEJ
: SUKCES W OLIMPIADZIE HISTORYCZNEJ
: I MIEJCE W KONKURSIE NA MEM
: NADIA OLESZCZUK W RADZIE DZIECI I MŁODZIEŻY
: GIMNAZJALISTA NAJLEPSZYM HISTORYKIEM W WOJEWÓDZTWIE
: NADIA OLESZCZUK z kl. II A LO odebrała stypendium Prezesa Rady Ministrów:
: MAMY LAUREATA KONKURSU HISTORYCZNO - LITERACKIEGO:
: SUKCES W OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII "ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ":
Dominika z brązowym medalem Mistrzostw Polski!

    Na kortach TENIS PARK w Kołobrzegu w dniach 23-30.06.2018 r. rozegrano letnie Mistrzostwa Polski Skrzatek w tenisie (do lat 12). Brązowy medal w grze podwójnej wywalczyła Dominika Podhajecka (GKT Smecz Górzyca) w parze z Martyną Mackiewicz (KT GAT Gdańsk). Ze względu na wysokie rozstawienie (nr 4) Dominika i Martyna pierwszą rundę miały wolną i czekały na rywalki lepsze z pary NikaHurkacz (Stow. REDECO SiR Wrocław) i Martyna Śrutwa (Lubińskie Centrum Tenisowe TOP TENIS Lubin) - Melania Rybarkiewicz (Legia Warszawa) i Maria Wojtaszczyk (Akademia Tenisowa A. Kobierski Łódź). „Nasze” zawodniczki w drugiej rundzie mistrzostw pewnie pokonały (6:2, 6:1) parę Hurkacz(siostra naszego najlepszego obecnie tenisisty)- Śrutwa. W ćwierćfinale imprezy Dominika i Martyna skutecznie zrewanżowały się za Halowe Mistrzostwa Polski w Sobocie parze Sonia Bojarska(WTS Orzeł Warszawa) i Karolina Gołda (Akademia Tenisowa MASTERS Radom) wygrywając mecz 6:1, 6:2. W półfinale turnieju po niezwykle emocjonującym, pełnym zwrotów wydarzeń meczu uległy 5:7, 4:6 parze rozstawionej z nr 2 -Oriana Gniewkowska (Sopot Tenis Klub) i Laura Stypuła (TS IDEA SPORT Toruń). W tak niezwykle wyrównanym meczuzabrakło przede wszystkim sportowego szczęścia, wystarczy nadmienić, iż zawodniczka GKT Smecz Górzyca i gdańszczanka prowadziły w pierwszym secie już 5:2, a w dalszej części seta miały nawet 2 piłki setowe, ale rywalki za każdym razem wygrywały tzw. złote piłki (system bez przewag). Podobnie w drugim secie przy stanie 4:5 dla rywalek decydowała złota piłka. Zamiast stanu 5:5 trafiona nieczysto przez rywalkę ramą rakiety piłka przetoczyła się nie do odbioru na stronę naszych zawodniczek kończąc mecz. Ostatecznie Oriana i Laura zostały mistrzyniami Polski, pokonując w finale (6:2, 6:4) Monikę Stankiewicz i Weronikę Ewald(rozstawione z nr 1 - obie KT GAT Gdańsk).
    To już piąty medal rangi mistrzowskiej utalentowanej lubuszanki. Wcześniej Dominika zdobyła 4 srebra Krasnalek (do lat 10 - 2 w singlu i 2 w deblu w Puszczykowie i Piotrkowie Trybunalskim).
    Przed Mistrzostwami Polski Dominika zdążyła jeszcze potwierdzić w Zielonej Górze swoją dominację w województwie lubuskim. Tuż przed swoimi dwunastymi urodzinami została mistrzynią województwa Młodziczek (do lat 14) ogrywając swoje starsze rywalki.
    To nie wszystkie sukcesy zawodniczki GKT Smecz Górzyca. Dominika wraz z koleżankami z Klubu Tenisowego GAT Gdańsk awansowała do finału Drużynowych Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane we wrześniu. Należy wyjaśnić, iż w letnich DMP każdy z zespołów może wypożyczyć jednego zawodnika (niestowarzyszonego lub z innego klubu). O utalentowaną lubuszankę zabiegały 3 z 4 najlepszych klubów Polski w tej kategorii wiekowej (Szczecińska Akademia Tenisowa, AZS Poznań i KT GAT Gdańsk). Dominika wybrała rywalizację z tym ostatnim klubem. W trakcie eliminacji rozgrywanych na kortach AZS-u w Poznaniu „gdańszczanki” nie dały żadnych szans rywalkom, nie tylko wygrywając swoje 3 mecze, ale dziewczyny, w tym oczywiście Dominika wygrały wszystkie swoje indywidualne i deblowe mecze, a co więcej nie straciły nawet seta!KT GAT Gdańsk grał w składzie: Weronika Ewald (w jednym meczu), Monika Stankiewicz, Dominika Podhajecka, Martyna Mackiewicz i Hanna Koprowska.


zs zs zs
..: do góry :

    Jak co roku uczniowie rzepińskiej podstawówki i gimnazjum mogą poszczycić się sukcesami w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Tym razem tytuł laureata z języka niemieckiego uzyskali uczniowie klasy VII Jennifer Sossong i Emanuel Kotowski, natomiast z gimnazjum laureatką z języka polskiego została Kamila Markiewicz.
Finalistami konkursów zostali: z klasy VII Zuzanna Sikora z matematyki, z klasy III gimnazjum: Kamila Markiewicz z biologii, Miłosz Ziółkowski z historii i geografii oraz Wiktoria Choina z języka polskiego. Na co dzień uczniowie ci pracowali pod opieką nauczycieli: Urszuli Niekrasz, Arlety Drążkowskiej, Beaty Czernik, Grażyny Dorniak, Elżbiety Kołoszy, Andrzeja Węgrzyna, Bożeny Kliszczak i Anny Białous.

Życzymy naszym prymusom wytrwałości w dążeniu do celu i kolejnych laurów, a nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy.

zs zs zs
..: do góry :

Kolejne sukcesy w konkursie plastycznym

    Uczennice naszej szkoły wzięły udział w V edycji konkursu ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego pn. „Widzisz. Nie zgadzaj się! Reaguj!”.
    Laureatką I miejsca w kategorii I została uczennica klasy VIIc – Zuzanna Sadowska, która wykonała pracę plastyczną pod kierunkiem opiekuna szkolnego pani JoannKarbowskiej.
    Natomiast w kategorii II laureatkami konkursu zostały dwie uczennice gimnazjum: Małgorzata Basta z kl.IIIc – II miejsce i Maja Antczak z kl.IIIb – III miejsce. Przygotowały one prace w formie web plakatu pod kierunkiem opiekuna pani Ewy Kacperskiej.
    Wręczenie nagród odbyło się 24 maja 2018r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.

Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów!
Joanna Karbowska

zs zs zs zs zs zs
..: do góry :

    25 maja 2018r. w Komendzie Powiatowej Policji w Słubicach odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie "Bezpieczne Wakacje z Lupo".
Celem Turnieju jest ograniczenie przestępczości oraz zjawisk patologicznych wśród dzieci i młodzieży. Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że I miejsce zajęła Martyna Ciesielska
z klasy 5 d.
Dziękujemy Komendantowi Komisariatu policji w Rzepinie p. Ryszardowi Świerczkowi i p. policjantce Katarzynie Kasik za wsparcie i pomoc.

zs
..: do góry :

    Hania Sadowska z klasy 5a zdobyła wyróżnienie w XXIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym p.n. "Dbam o Piękno Mojego Domu - Ziemi". Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział w Zielonej Górze. Podsumowanie konkursu odbędzie się w ramach obchodów Dnia Dziecka w dniu 1 czerwca w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Gratulujemy!
Pracę Hani na konkurs zgłosiła p. Magdalena Rycerz


Jakub Michniewicz z klasy 3 d SP uzyskał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym pod patronatem MEN pn. "Klasa ze snów". Kuba wykonał pracę plastyczną pod kierunkiem
p. Martyna Malinowska, a szkołę do konkursu zgłosiła p. Magdalena Rycerz w ramach współpracy i wspólnych zajęć programowania.
Jakub namalował fantastycznego robota, który miałby pomagać mamie. Gratulujemy!

Na zdjęciu praca Kuby.

zs

..: do góry :

SUKCES PLASTYCZNY NASZEJ UCZENNICY

    Uczennica klasy VIIc - Aleksandra Rosiak zdobyła III miejsce w kategorii prac plastycznych w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno - Graficznym pn. "Ja też będę policjantem!" pod patronatem honorowym Wojewody Lubuskiego.
Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 22 maja 2018 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.
Nagrodzonej uczennicy towarzyszyli: Wicedyrektor Zespołu Szkół pani Sylwia Kucharczyk, Komendant Komisariatu Policji w Rzepinie pan Ryszard Świerczek oraz opiekun artystyczny pani Joanna Karbowska.
Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Karbowska

zs zs zs zs zs
zs zs zs zs zs

..: do góry :

    Kamila Markiewicz, uczennica klasy IIIc gimnazjum, uzyskała tytuł laureata konkursu przedmiotowego z języka polskiego.
Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych miało miejsce w Gorzowie Wlkp, gdzie Kamila z rąk pani kurator oświaty Ewy Rawy otrzymała zaświadczenie oraz nagrodę.
Kamila posiada tytuł finalisty konkursu przedmiotowego z biologii i historii oraz tytuł laureata konkursu przedmiotowego z biologii i j.polskiego, co zwalnia uczennicę z przyrodniczej i polonistycznej części egzaminu gimnazjalnego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Beata Czernik

zs zs zs zs zs zs

..: do góry :

    Dominika Podhajecka jest świetną tenisistką i osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Dzięki pracowitości godzi wszelkie obowiązki i odnosi liczne sukcesy.

Relacja z kilku ostatnich sukcesów Dominiki:
- W dniach 24-25.02 2018 r. na kortach hali tenisowej MOSiR w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Skrzatek i Skrzatów (do lat 12), gdzie Dominika potwierdziła swoją dominację w województwie.
- W Centrum Tenisowym ANGIE w Puszczykowie rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatek (do lat 12). Wśród dziewcząt z całej Polski w grze pojedynczej najlepszą okazała się uczennica klasy 5 b naszej szkoły podstawowej - Dominika Podhajecka reprezentująca barwy GKT Smecz Górzyca! W grze podwójnej Dominika wraz ze swoją partnerką wywalczyły 3 miejsce!
- Na kortach obiektu tenisowego w Smolcu pod Wrocławiem rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatek (do lat 12) - Otwarte Mistrzostwa Smolca. W tych silnie obsadzonych zawodach Polskiego Związku Tenisowego kolejny raz świetnie spisała się Dominika Podhajecka. Zawodniczka GKT Smecz Górzyca (uczennica klasy 5 b) zwyciężyła w grze podwójnej oraz zajęła drugie miejsce w grze pojedynczej.

GRATULUJEMY i życzymy kolejnych skcesów.

zs zs zs zs zs zs
zs zs zs zs zs zs

..: do góry :

Uczniowie SP osiągają sukcesy w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Zuzia Sikora z klasy 7 d - z matematyki (nauczyciel Bożena Kliszczak), Emanuel Kotok (7 c - nauczyciel Arleta Drążkowska) oraz Jennifer Sossong (7 b - nauczyciel Urszula Niekrasz) z języka niemieckiego.
GRATULUJEMY i życzymy sukcesów w finale.


..: do góry :

    Julka Zator i Nadia Oleszczuk, zajmując odpowiednio 2 i 3 miejsce w województwie, zakwalifikowały się do etapu centralnego Olimpiady Solidarności. Trzyosobowe drużyny wojewódzkie spotkają się najpierw na wizycie studyjnej w Gdańsku, a następnie na finale konkursu w czerwcu w Katowicach. Na zwycięzców Olimpiady Solidarności czekają indeksy uniwersyteckie, stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Gratulujemy! Wierzymy w powodzenie w rozgrywce finałowej.

zs

..: do góry :

    Julka Zator, Ola Woźniak - obie z klasy II akademickiej i Mikołaj Szary z klasy I akademickiej- laureatami eliminacji szkolnych w konkursie wiedzy o Konstytucji pod nazwą: KONSTYTUCJA, pod honorowym patronatem marszałek Elżbiety Anny Polak. Uczniów przygotowała p. Alicja Przybylska.
Do finału wojewódzkiego jury zakwalifikowało 10 filmów konkursowych (film naszych uczniów na 1 miejscu !!!).
Kolejny etap, wojewódzki, odbędzie się 23 kwietnia na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie. Laureaci pierwszego miejsca pojadą do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, nagrodą za drugie miejsce będzie wyjazd do Sejmu i Senatu.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW W KOLEJNYM ETAPIE.

..: do góry :

    Dominika Żygielewicz z klasy I wojskowej i Dominika Woźniak z klasy II akademickiej, wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie Graficznym "Zdrowe ciało, zrównoważone środowisko". Dziewczyny znalazły się w dwudziestce osób, które zostały zaproszone na podsumowanie konkursu. Wraz z p. Magdaleną Rycerz, która przygotowała dziewczyny do konkursu, udały się do Krakowa gdzie wzięły udział w warsztatach fotografii oraz spędziły wspaniały czas na zwiedzaniu dawnej stolicy Polski.
Cudowna atmosfera, luksusowy hotel i uznanie ze strony organizatorów na długo pozostaną w pamięci. Uczennice godnie reprezentowały naszą szkołę, wszyscy zachwycali się tym, że choć nie uczą się w klasach graficznych, to świetnie się zaprezentowały i nawiązały kontakt z uczniami z Czech i Litwy. Kolejny konkurs za rok- dziewczyny już deklarują swój udział.
Magdalena Rycerz

zs

..: do góry :

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „ Fraszka”


    Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem p. Katarzyny Wojciechowskiej, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Fraszka". Zadaniem uczniów było rozwiązać test dotyczący zagadnień teoretycznoliterackich i językowych oraz skonstruować krótką wypowiedź na podany temat.
    W tegorocznej edycji Konkursu najlepszy wynik w szkole oraz nagrodę książkową zdobyła Zuzanna Mrozek z klasy VII d.
Wyróżnienia za dobre wyniki otrzymali: M. Olszewska, A. Statkiewicz, E. Mrozek, J. Korcz z kl. VII d, J. Szawelski, K. Kordek z kl. VII c.
dyplom uznania otrzymały: P. Żodziewska z kl. VII d i N. Wilimber z kl. VII c.
Gratulujemy.
Katarzyna Wojciechowska

zs zs

..: do góry :

    Miłosz Ziółkowski, uczeń klasy III gimnazjum po raz drugi został finalistą Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów. Jest ona organizowana pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej przez Polskie Towarzystwo Historyczne.    
W dniach 3-4 marca w Warszawie na Uniwersytecie Warszawskim Miłosz rywalizował z rówieśnikami z całej Polski. Tematem przewodnim tegorocznych zmagań był Jan III Sobieski i jego czasy. Podczas podsumowania, które odbyło się w Sali Białej zamku wilanowskiego dyplomy i nagrody wyróżnionym uczniom wręczała m.in. Przewodnicząca Olimpiady Pani profesor Małgorzata Michałek oraz wiceminister MEN Pan Maciej Kopeć.
Przed Miłoszem jeszcze zmagania w wojewódzkim konkursie przedmiotowym z historii oraz w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego.
Elżbieta Kołosza

zs zs zs zs zs zs

..: do góry :

SUKCES UCZENNIC NA POWIATOWYM KONKURSIE PIOSENKI NIEMIECKIEJ W KUNOWICACH


    5 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej w Kunowicach odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Niemieckiej. W niezwykle przyjaznej atmosferze, stworzonej przez organizatorów, zaprezentowali się uczniowie z Kowalowa, Słubic, Kunowic i Rzepina.
Naszą szkołę reprezentowały:
– Sofia Jelonkiewicz, klasa 2 a,
– Aleksandra Korcz, klasa 3 a,
– Barbara Skałuba i Amelia Tołoczko, klasa 5c.

Jury oceniało poprawność językową, muzykalność oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Nasze uczennice odniosły wielki sukces.
Basia i Amelka zajęły I miejsce w kategorii klas V-VII. W duecie wykonały piosenkę "Kannst du schwimmen?".
Ola zajęła III miejsce w kategorii klas I-III. Zaprezentowała piosenkę "Eine schöne Zeit".
Sofia otrzymała wyróżnienie w kategorii klas I-IV za piosenkę "Auf dem Flohmarkt".
Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy Uczennicom i ich Rodzicom. Dziękujemy za pomoc w dowozie oraz wykonaniu rekwizytów.
Zachęcamy wszystkich uczniów do słuchania i śpiewania piosenek w języku niemieckim oraz rozwijania swoich talentów. Kolejna edycja konkursu za rok.

Urszula Niekrasz, Anna Kowalczyk

zs zs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :

    MICHAŁ STEFAŃSKI- uczeń klasy III a AKADEMICKIEJ- w finale XLIV Olimpiady Historycznej.
Sukces Michał zawdzięcza swojej pasji, wytężonej pracy, Rodzicom, którzy go motywują i wspierają oraz nauczycielce historii p. Justyna Dziącko, która z nim na co dzień pracuje. W zawodach okręgowych, które odbyły się na Uniwersytecie Zielonogórskim, Michał zajął 2 miejsce. Zawody centralne odbędą się 6- 9 kwietnia w Gdańsku

zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :

    MAJA ANTCZAK, ucz, kl. 3 b zajęła I miejsce w grupie gimnazjalistów w konkursie zorganizowanym przez Wojewódzka Stację Epidemiologiczną w Gorzowie Wlkp. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy w dowolnym edytorze grafiki na temat profilaktyki nikotynowej.

Ewa Kacperska

wyniki

zs

..: do góry :

    Nadia Oleszczuk z klasy II AKADEMICKIEJ zastępcą członka Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej.
Do zadań Rady należy wyrażanie opinii, w tym przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży w zakresie spraw objętych działem administracji rządowej oświata
i wychowanie, w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian, w tym propozycji rozwiązań. Nadia będzie reprezentowała województwo lubuskie. Na pierwsze spotkanie w Warszawie uda się już 1 października. Przypominamy, że Nadia była posłanką na XIII Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży.
GRATULUJEMY i wierzymy, że jest to początek drogi do kariery.


LINK do MEN

zs

..: do góry :

    Miłosz Ziółkowski, uczeń gimnazjum w Rzepinie, najlepszym historykiem wśród gimnazjalistów w województwie lubuskim.
    Po raz kolejny, uczeń klasy IIIC gimnazjum Zespołu Szkół w Rzepinie, Miłosz Ziółkowski, odniósł sukces, kwalifikując się do etapu centralnego II Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów.
    W sobotę 9 grudnia na Uniwersytecie Zielonogórskim odbył się etap okręgowy olimpiady, w którym Miłosz pokonał w części pisemnej i ustnej swoich konkurentów z województwa lubuskiego i zajął I miejsce. Otwiera mu to drogę do udziału w etapie centralnym, podczas którego w marcu 2018 roku na Uniwersytecie Warszawskim będzie rywalizować
z rówieśnikami ze szkół z całej Polski o tytuł laureata. Miłosz ma doświadczenie, bowiem w ubiegłym roku został już finalistą olimpiady, dzięki czemu jest zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej z zakresu historii i wos. Oprócz naszego gimnazjalisty zakwalifikowało się jeszcze 4 uczniów z lubuskiego. Nominacje otrzymał z rąk profesor Bobumiły Burdy, która uczniowie z Polski znają jako autorkę podręcznika do historii dla szkół ponadgimnazjalnych.
Patronat nad Olimpiadą Historyczną Gimnazjalistów ma Ministerstwo Edukacji Narodowej, natomiast organizatorem, podobnie jak dla szkół średnich, jest Polskie Towarzystwo Historyczne. Olimpiada Historyczna jest najważniejszym konkursem sprawdzającym wiedzę i umiejętności gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Elżbieta Kołosza

zs zs zs zs zs

..: do góry :    1 października br. rozpoczęła prace Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej drugiej kadencji przy Ministrze Edukacji Narodowej. Podsekretarz stanu w MEN Maciej Kopeć wręczył powołania 32 uczniom ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski, w tym uczennicy klasy II a naszego LO, tegorocznej stypendystce Prezesa Rady Ministrów, Nadii Oleszczuk.aut

..: do góry :    Pod koniec sierpnia tego roku został rozstrzygnięty VI Ogólnopolski Konkurs Historyczno - Literacki „Polskie więźniarki w Ravensbrück” skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Patronat nad nim objęła dr Wanda Półtawska - była więźniarka obozu w Ravensbrück. Celem konkursu było kształtowanie świadomości narodowej oraz ukazanie wpływu doświadczeń historycznych na postawę kolejnych pokoleń. Na konkurs wpłynęło 210 prac, a temat nie był łatwy.
    Wśród laureatów znalazła się uczennica klasy 3A naszego liceum Adriana Darol, która wcielając się w rolę jednej z więźniarek, napisała bardzo emocjonalne wspomnienia z obozu. Pracę Ady doceniła komisja konkursowa i została ona zaproszona wraz z opiekunem, panią Moniką Sobańską na uroczystość podsumowującą konkurs, która odbyła się we wrześniu w Krakowie. Wręczenie nagród laureatom poprzedzone było mszą świętą w kościele franciszkańskim w Krakowie, która odprawiana była w intencji więźniarek i wzięła w niej udział osobiści pani dr Półtawska. Podczas gali wręczenia nagród można było wysłuchać wykładu pani doktor skierowanego do młodzieży. Mimo trudnych przeżyć i słusznego wieku, a może właśnie dlatego, pani doktor mówiła to, co myśli, pokazała, że trzeźwo patrzy na świat i postępowanie współczesnej młodzieży nie jest jej obojętne. Po gali można było usiąść z byłą więźniarką przy jednym stole. Poparcie dla inicjatywy wyraził też prezydent RP Andrzej Duda i podczas uroczystości przeczytano list prezydenta adresowany do laureatów i organizatorów konkursu.
    Pobyt w Krakowie to nie tylko udział w uroczystości. Ada mogła poczuć atmosferę tego miasta, posłuchać hejnału, zjeść obwarzanki, ale też wypić herbatę w Jamie Michalika, zobaczyć Piwnicę pod Baranami, czy poczuć się jak studentka, zwiedzając Collegium Novum, siedzibę Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jednym z punktów programu był spektakl pt. „Śluby panieńskie” w Teatrze Stu z Marią Seweryn w roli głównej. Podczas trzydniowego pobytu w Krakowie udało się również odwiedzić galerię sztuki i kilka z licznych muzeów krakowskich. Przepiękna pogoda i niepowtarzalna atmosfera miasta sprawiły, że był to czas cudowny i niezapomniany.
    Jeszcze raz gratulujemy Adzie sukcesu i dziękujemy pani dyrektor Ewie Winiarczyk oraz Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

Monika Sobańskaaut aut aut aut aut aut aut aut

..: do góry :


    Po raz trzeci szkoła w Rzepinie może poszczycić się sukcesami w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, odbywającą się w tym roku pod hasłem „Na skrzydłach przyjaźni”. Główną nagrodę zdobyła uczennica klasy III C gimnazjum Małgorzata Basta, która przygotowała pracę plastyczną pod kierunkiem pani Joanny Karbowskiej. Wśród nagrodzonych znaleźli się również: Hanna Rakowska, Kajetan Borowiec, Wiktoria Choina, Dominika Żygielewicz i Oliwia Żygielewicz. Wręczenie głównej nagrody odbyło się w Centrum Olimpijskim w Warszawie w dniu 13.10. 2017 r. Wszyscy nagrodzeni uczestniczyli w uroczystości i mogli poznać prace kolegów z całej Polski. Była to także doskonała okazja do zwiedzenia Warszawy, poznania historii naszej stolicy i zabytków Traktu Królewskiego.
Wszystkim nagrodzonym i ich opiekunom: Joannie Karbowskiej, Beacie Krynickiej i Elżbiecie Sawie serdecznie gratulujemy.

Elżbieta Kołoszazs zs zs

..: do góry :