1 2 3 4
 
  • ZESPÓŁ SZKÓŁ

  • Szkoła Podstawowa nr 1

    z oddziałami integracyjnymi

  • LICEUM

    Ogólnokształcące

  • Serdecznie zapraszamy

    do nas


KRWIODAWSTWO

Rok szkolny 2019/2020


zs zs zs zs
    Kolejna akcja krwiodawstwa za nami i kolejny już raz mogliśmy liczyć na dużą grupę chętnych uczniów liceum, którzy chcieli podzielić się tym, co najcenniejsze- darem życia. Grupa 26 pełnoletnich licealistów wzięła udział w akcji krwiodawstwa pod hasłem: „Oddaj krew – uratuj życie” organizowanej przez Terenowy Klub Honorowych Dawców Krwi w rzepińskiej delegaturze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Wielu z dawców to trzecioklasiści, którzy w kwietniu opuszczą już mury szkoły. Mamy nadzieję, że po ukończeniu nauki w liceum nadal będą kontynuować to szlachetne dzieło pomocy innym.zs
Zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów liceum do wzięcia udziału w akcji honorowego oddawania krwi, które odbędzie się w budynku dawnej Izby Celnej w dniu 5. marca (czwartek) w godz. 9:00 – 12:00. Akcja krwiodawstwa połączona jest z rejestracją dawców szpiku. Jeżeli zdecydujesz się, to w tym dniu:
- zjedz rano lekki posiłek,
- pij dużo soków owocowych i wody,
- unikaj nadmiernego wysiłku fizycznego,
- włóż ubranie, które pozwoli na łatwe odsłonięcie ramienia,
- weź ze sobą dokument tożsamości, np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport.

Decyzja o oddawaniu krwi staniu się krwiodawcą, to początek drogi do zyskania ogromnej satysfakcji, wypływającej ze świadomości, że być może Twoja krew uratuje życie innego człowieka. To również sposób na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa własnego i spokoju o bezpieczeństwo zdrowia i życia osób Ci najbliższych. Już po pierwszej donacji poznasz grupę swojej krwi, która zostanie wpisana do legitymacji HDK - może przydać Ci się to w przyszłości – nawet wielokrotnie. Jako krwiodawca masz zapewnioną bieżącą kontrolę stanu swojego zdrowia – ogólne badanie lekarskie i systematycznie aktualizowane wyniki badań laboratoryjnych. Komu pomagasz? Wszystkim chorym, potrzebującym krwi oraz samemu sobie. Kiedyś też możesz jej potrzebować. Po oddaniu krwi przekonasz się, że naprawdę warto zostać krwiodawcą! Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do pani Renaty Masło lub Elżbiety Kołoszy.


zs zs


Rok szkolny 2018/2019    W dniu 14. maja 2019 r. kolejny już raz młodzież z naszego liceum włączyła się do akcji zbiórki krwi oraz rejestracji w bazie dawców szpiku organizowanej w Lubuskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Rzepinie.
Krwi nie można niczym zastąpić ani sztucznie wyprodukować, dlatego trzeba się nią dzielić. Potrzebują jej osoby poszkodowane w wypadkach, będące w trakcie zabiegów operacyjnych, chorzy na białaczkę i inne choroby krwi, a także wymagające transplantacji. Każda grupa krwi jest tak samo ważna, a oddając krew, pomagamy uratować czyjeś życie. Dlatego cieszy fakt, że na oddanie krwi zdecydowały się nowe osoby tuż po ukończeniu 18 roku życia i robią to nadal absolwenci liceum.
Zachęcamy wszystkich do honorowego krwiodawstwa. Kolejna akcja już we wrześniu.ZAPROSZENIE NA KOLEJNĄ ZBIÓRKĘ KRWI I REJESTRACJĘ DAWCY SZPIKU


zs
    Serdecznie zapraszamy kadrę pedagogiczną, pracowników Zespołu Szkół a przede wszystkim pełnoletnich licealistów do wzięcia udziału w kolejnej akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 15 listopada (czwartek) na ulicy Dworcowej w auli Lubuskiego Urzędu Celno - Skarbowego w Rzepinie.
Tą akcją honorowi dawcy krwi nie tylko niosą pomoc potrzebującym, ale chcą także uczcić obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości.
Chętni uczniowie proszeni są o zgłoszenie się do pani Renaty Masło lub pani Elżbiety Kołoszy, które również będą udzielały informacji i wyjaśniały pojawiające się wątpliwości.zs