1 2 3 4
 
  • ZESPÓŁ SZKÓŁ

  • Szkoła Podstawowa nr 1

    z oddziałami integracyjnymi

  • LICEUM

    Ogólnokształcące

  • Serdecznie zapraszamy

    do nas
ARCHIWUM
: ROK SZKOLNY 2017/2018
: ROK SZKOLNY 2018/2019
: ROK SZKOLNY 2019/2020


ROK SZKOLNY 2020/2021:
: Egzamin ósmoklasisty
: Lena Żywicka po raz drugi została finalistką
: Akcja "Sadzimy tlen", relacja
: KOLEJNY SUKCES W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH
: Miłosz Ziółkowski finalistą XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego
: Akcja "Sadzimy tlen"
: Poradnik o zdrowiu psychicznym
: MEiN o zdalnym nauczaniu marzec - kwiecień 2021
: Gdzie szukać pomocy?
: Konkurs "Dobre rady na odpady"
: Próbne egzaminy ósmoklasisty
: Rekrutacja do klasy I SP
: Paulina Ignaszewska odniosła sukces w konkursie z języka niemieckiego
: KONKURS WALENTYNKOWY
: DNI PATRONA LO
: OLIMPIADY PRZEDMIOTOWE
: Telefony zaufania
: Terminarz konkursów przedmiotowych- aktualizacja
: Propozycje na domowe ferie
: Terminarz konkursów przedmiotowych
: Konkurs ARCYMISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA
: TRANSPLANTOLOGIA
: Podziękowanie za udział w akcji "Szkoła do hymnu"
: Dzień życzliwości i pozdrowień
: Pomoc dla pacjentów ze szpitala w Słubicach
: Eko konkurs
: Dyplom za udział w akcji "Szkoła Pamięta"
: Szkoła do hymnu
: Konkurs "Miś - ulubiony bohater literacki"
: Akcja "PRZERWA NA CZYTANIE"
: Konkurs recytatorski online #SzkołaPamięta
: Konkurs z programowania
: Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli
: Przyznane stypendia
: Instrukcja dla rodziców
: Konkursy i Olimpiady
: Obóz klas policyjnych w Drzonkowie
: Ogromny sukces Skate Team Kowalów
: Oferta zajęć pozalekcyjnych
: Stypendium Fundacji św. Klemensa
: Zebrania z rodzicami
: Przysięga
: Oferta ubezpieczenia
: Dojazd do szkoły 1 września
: Harmonogram spotkań z wychowawcami
: Dojazdy do szkoły w maseczkach
: Kiermasz podręczników
: Nowy dziennik Vulcan
: Spotkanie z rodzicami dzieci klas 1 SP
WSZYSTKIE INFORMACJE DOTYCZĄCE EGZAMINU W LINKU
..: do góry :

zs

    Lena Żywicka, uczennica klasy 8c, uzyskała drugi tytuł finalisty w konkursach przedmiotowych. Do finalisty z języka polskiego dołączyła finalistę z matematyki. Uczennica pracowała pod czujnym okiem nauczycielki języka polskiego Pani Małgorzaty Chanas, a z trudnymi zadaniami z matematyki zmagała się z Panią Bożeną Kliszczak.
Uczennica czeka jeszcze na ogłoszenie wyników z konkursu języka angielskiego. Mamy nadzieję, że tym razem będzie laureat.

Powodzenia!


..: do góry :

    W piątek 21 uczniów z klas siódmych SP wraz nauczycielką biologii Panią Grażyną Dorniak i przedstawicielką Nadleśnictwa w Rzepinie Panią Anna Gandecką sadziło sadzonki drzew w ramach ogólnopolskiej akcji „Sadzimy tlen”. Teren szkoły wzbogacił się o świerki, lipy i jarzębiny. Edukacja ekologiczna i kształtowanie poczucia współodpowiedzialności za losy Naszej planety są istotnym elementem działalności wychowawczej szkoły. Akcja była również okazją do spotkania się i pobytu młodzieży na powietrzu, co jest bardzo ważne w dobie zdalnego nauczania. Nawet dziewczęta chwytały za szpadle, aby wykopać dołki pod sadzonki. Radosne oczy świadczyły, że pod maskami kryją się uśmiechnięte usta.
Dziękujemy za wykonanie fotorelacji Panu Januszowi Duszkiewiczowi.

Do szybkiego zobaczenia w szkole!!!!!

LINK do zdjęć

..: do góry :

KOLEJNY SUKCES W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH

    Gorące informacje – Oliwia Lipnicka z klasy 7a została laureatką konkursu przedmiotowego z biologii. Uczennica ma szerokie zainteresowania, bowiem ma już na swoim koncie tytuł finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Juniorów. Dobrze, że Oliwia w tym roku nie kończy szkoły i będzie miała okazję do kolejnych sukcesów w następnym roku pracując pod czujnym okiem Pani Wioletty Nowak i Pani Grażyny Dorniak.
    Szkoda, że zmieniły się przepisy w sprawie egzaminu ósmoklasisty – gdyby nie to, Oliwia byłaby zwolniona z egzaminu z historii i biologii.
Super, gratulacje!
..: do góry :
..: do góry :
..: do góry :
..: do góry :
..: do góry :


..: do góry :

zs..: do góry :


..: do góry :
..: do góry :
    Uczennica klasy 8d Paulina Ignaszewska znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych uczniów konkursu z języka niemieckiego „Fit in Deutsch”. W sobotę 6 lutego wzięła ona udział w Gorzowie Wielkopolskim w uroczystej gali wręczeniu dyplomów oraz nagród.
Konkurs był kierowany do uczniów szkół podstawowych całego województwa lubuskiego. Jego organizatorem było II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie z Gorzowa Wielkopolskiego. Miał na celu zainteresowanie młodzieży językiem niemieckim, rozwijanie umiejętności językowych, w szczególności umiejętności wypowiadania się na wybrany temat. Uczniowie, którzy do niego przystąpili otrzymali na swoje adresy mailowe testy składające się z 30 pytań. Z naszej szkoły w konkursie brało udział 6 uczniów klas ósmych.
zs
..: do góry :
KONKURS WALENTYNKOWY

    Samorząd Szkolny LO ogłasza konkurs na stworzenie listy „Top 5 Walentynkowych Przebojów”.
Prosimy uczniów oraz nauczycieli o przesłanie swoich ulubionych pięciu piosenek, które według was najlepiej oddają charakter święta zakochanych.
Swoje propozycje wysyłamy na adres samorządu: samorzand.lo@gmail.com do 11.02.2021. W mailu należy oczywiście podać tytułu oraz wykonawców pięciu piosenek, swoje imię i nazwisko oraz klasę.

Na podstawie zebranych propozycji zostanie opracowana lista TOP 5, którą opublikujemy na stronie szkoły.
Spośród nadesłanych prac samorząd wylosuje parę najciekawszych propozycji i nagrodzi je upominkami.

Zachęcamy do zabawy!!!
Samorząd Uczniowski LO
..: do góry :..: do góry :
    W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w olimpiadach przedmiotowych, które odbywają się pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Jedną z uczestniczek jest Oliwia Lipnicka z klasy siódmej, która przygotowywana z historii przez Panią Wiolettę Nowak dotarła do etapu centralnego. Musiała w zmaganiach pokonać starszych kolegów, co wymagało od niej i nauczycielki dużego wysiłku w nadrobieniu programu obejmującego również treści z klasy ósmej. Z kolei do etapu okręgowego z matematyki zakwalifikowała się uczennica klasy 8C Lena Żywicka pracująca pod kierunkiem nauczycielki Bożeny Kliszczak oraz Agnieszka Łagowska z języka polskiego z klasy 7b – opiekun Pani Iwona Stefańska.

Życzymy uczennicom i nauczycielom wytrwałości w przygotowaniach oraz uzyskania tytułu laureata.
zs zs
zs zs zs
..: do góry :..: do góry :..: do góry :
PROPOZYCJE NA DOMOWE FERIE

    Tegoroczne ferie są inne od dotychczasowych w związku z okresem pandemii i ograniczeniami wyjścia uczniów z domu. Ministerstwo Edukacji i Nauki propaguje propozycje na ciekawe formy spędzania wolnego czasu w tym okresie.

Ferie z TVP

Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu! Więcej informacji LINK

Akcja „Ferie bez nudy”

Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się specjalna zakładka dotycząca ferii. Będziemy w niej sukcesywnie zamieszczać propozycje na ferie. Informacje na ten temat znajdą się również na naszych profilach w mediach społecznościowych - LINK

Wykorzystajcie ten czas na odpoczynek i spędzajcie go w gronie najbliższych. Mam nadzieję, ze wkrótce spotkamy się w szkole.
..: do góry :
Uwaga! Chętni uczniowie zgłaszają swój udział nauczycielowi danego przedmiotu..: do góry :
    Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w internetowym konkursie ARCYMISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA organizowanym w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W eliminacjach, czyli w ciągu trzech kolejnych dni należało rozwiązać zadania matematyczno -logiczne. Do finału zakwalifikowali się Jagoda Kreczko ( opiekun A. Józefowicz)i Jarosław Musolf ( opiekun B. Kliszczak), który w finale zajął II miejsce.

Gratulujemy.
..: do góry :..: do góry :

zs
..: do góry :
    Będąc w zamknięciu, przestajemy być sobą.
Setki osób są teraz zamknięte w szpitalach bez możliwości odwiedzin. Pomóżmy im na tyle, na ile możemy. Zespół Szkół w Rzepinie prowadzi zbiórkę przedmiotów pierwszej potrzeby, artykułów potrzebnych pacjentom szpitala w Słubicach, którzy walczą z Covid-19. Rzeczy można przynosić do 19 listopada w godzinach od 9 do 14 do sekretariatu LO. Można również wrzucić datek do puszki, która znajduje się w sekretariacie. Pomagajmy sobie nawzajem.

Wolontariusze Zespołu Szkół w Rzepinie
zs
..: do góry :
    W ramach obchodzonego we wrześniu Eko tygodnia, uczniowie klas 1 – 4 wykonali prace plastyczno – techniczne z surowców wtórnych. Dzieci wykazały się wyjątkową kreatywnością – stworzyły między innymi pojazdy, zabawki, skarbonki, a nawet meble. Ze wszystkich zgromadzonych prac powstała okazała wystawa. Komisja konkursowa miała spory problem w wyborze zwycięzców. Ostatecznie wyróżnieni zostali uczniowie: Zuzanna Mazur (klasa 2 d), Rafał Kasprzak (klasa 2 b), Michał Kowalczyk (klasa 3 a), Michał Waluk (klasa 3 a) oraz Tomasz Proniewicz (klasa 4 a). Część nagrodzonych uczniów tuż przed przejściem na zdalne nauczanie otrzymała zasłużone nagrody. Pozostałe osoby zapraszamy po odbiór upominków po powrocie do placówki. Wszystkim uczniom gratulujemy eko-pomysłów!

Wystawę oraz konkurs zorganizowały: Małgorzata Nester oraz Martyna Malinowska.
zs zs
zs zs
..: do góry :..: do góry :
zs
..: do góry :
zs
..: do góry :
    "Lalka", "Cierpienie młodego Wertera", "Sachem", wiersze Tuwima i baśnie dla najmłodszych to niektóre z tytułów, które czytali nasi uczniowie w ramach akcji "PRZERWA NA CZYTANIE" organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną WOM w Gorzowie Wlkp.
Ze względu na panującą sytuację epidemiczną tegoroczna edycja została przeprowadzona w oddziałach klasowych. Na wskazanych lekcjach w większości klas nauczyciele wraz z uczniami czytali książki! Forma czytania i dobór lektur był bardzo różny, często były to lektury omawiane na języku polskim ale nie zabrakło również nieobowiązkowych pozycji. Najmłodszym uczniom czytał nauczyciel biblioteki szkolnej, zachęcając tym samym do korzystania z jej zasobów, a starsi uczniowie w większości czytali na spotkaniach on-line. Razem było nas 486 czytających osób. Plany mieliśmy duże, niestety nie wszystko udało się zrealizować...
Mimo przeszkód i trudnego czasu, cieszymy się, że w naszej szkole osób czytających książki jest tak wiele! Bo jak przestrzegał rodaków Ignacy Krasicki: "Czytajmy, bo czytanie jest drugim życiem!"

Małgorzata Michniewicz
zs zs zs zs zs zs
..: do góry :
    W naszej szkole podjęto wiele inicjatyw w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta. Jedną z nich był konkurs recytatorski online dla uczniów klas 7 i 8. Uczestnicy konkursu prezentowali utwory patriotyczno-religijne. Komisja konkursowa w składzie: ks. Damian Wierzbicki i Pani Anna Polińska wyłonili zwycięzców:

I Miejsce Barbara Skałuba – „Co kochać?” Władysław Bełza
II Miejsce Alicja Sterma – „Matka Boska Powstańcza” ks. Jan Twardowski
III Miejsce Jarosław Musolf – „Czy Ty kochasz?” Marek Miszczak

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy
zs zs zs zs
..: do góry :..: do góry :..: do góry :

zs
..: do góry :..: do góry :

zs zs
..: do góry :

Obóz klas policyjnych w Drzonkowie 2020/2021

    Jak co roku klasy I i II policyjne z LO w Rzepinie uczestniczyły w obozie szkoleniowym w Drzonkowie.
Pod fachowym okiem aspiranta sztabowego Piotra Piskunowicza z KPP ze Słubic, kadeci klasy I policyjnej zostali wprowadzeni w arkana musztry. Żmudne ćwiczenia od razu przyniosły efekt i po zajęciach można było połączyć 2 roczniki , aby doskonalić te umiejętności. Ale musztra to nie wszystko – strzelanie z broni pneumatycznej i laserowej zapewniło ciekawą rywalizację wszystkim uczniom. Bieg na orientacje w terenie, tor przeszkód , quizy i podchody to wesoła część obozu. Wieczorne ognisko i wspaniała zabawa integrująca dwa roczniki została przygotowana przez uczniów z klasy drugiej – 3 i 4-letniej, za co im bardzo dziękujemy.
Dziękujemy gorąco Pani Kierownik obozu Pani Małgorzacie Michniewicz za plan zajęć i czuwanie nad bezpiecznym jego zrealizowaniem.
Opiekunom : Pani Katarzynie Kasik, Panu Wiktorowi Błaszczykiewiczowi, Panu Krystianowi Kubisiowi za opiekę nad uczniami i za cierpliwość do „kociaków”. Podsumowaniem obozu była gala drużyn z piosenką obozową – jak zawsze pięknie ułożoną i odśpiewaną przed pozostałymi drużynami.
W imieniu uczniów klasy I B LO p. Izabela Janiak – wychowawczyni klasy

zs zs zs zs zs zs
..: do góry :

    Skate Team Kowalów może zaliczyć występ na Torowych Mistrzostwach Polski za bardzo udany. Trener Oswald Małachowski doprowadził naszych zawodników do zdobycia aż 20 medali: 6 złotych, 9 srebrnych i 5 brązowych. Pomimo niedogodnych warunków treningowych spowodowanych m. in. pandemią koronawirusa, brakiem dostępu do obiektów treningowych, udało nam się polepszyć zeszłoroczny wynik (5 medali).
Szukajcie nas na Facebook’u i Instagram’ie: @skate_team_kowalow
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wstąpieniem do klubu.

Stanisław Sikora (Kadet) 🥇🥇🥈🥈
Daniel Piotrkowski (Junior) 🥈🥉
Kinga Żywicka (Masters) 🥇🥇🥇🥇
Krystyna Piotrkowska (Masters) 🥈🥈🥈🥈
Gwidon Guzenda (Masters) 🥈🥉🥉🥉
🥈 Sztafeta Junior B: Daniel Piotrowski, Antoni Józefowicz, Stanisław Sikora
🥉 Sztafeta Juniorki B: Lena Żywicka, Agnieszka Walczak, Izabela Leśniewska

zs zs
..: do góry :
zs
..: do góry :
zs..: do góry :
zs..: do góry :..: do góry :


zs
..: do góry :


zs
..: do góry :
UWAGA!
Uczniowie LO, którzy mieli zaplanowane spotkanie z wychowawcą o godzinie 8:30 mają przesunięte na późniejszą godzinę ustaloną przez nauczyciela. Wychowawca informuje klasę o godzinie spotkania, miejsce pozostaje bez zmian.

zs zs
..: do góry :


zs
..: do góry :
Kiermasz Podręczników dla uczniów liceum

    Od jutra, tj. od 25 sierpnia będzie odbywał się w szkole w gabinecie nr 400 Kiermasz Podręczników dla uczniów liceum.
Książki (podpisane imieniem i nazwiskiem oraz wycenione) można przynosić do pedagoga szkolnego Renaty Masło: we wtorek w godzinach 9.00-11.00 oraz w piątek od 9.00 do 10.30.
    Sprzedaż podręczników będzie obywała się do 20 września w godzinach pracy pedagoga.
..: do góry :
zs..: do góry :
zs

..: do góry :