1 2 3 4
 
  • ZESPÓŁ SZKÓŁ

  • Szkoła Podstawowa nr 1

    z oddziałami integracyjnymi

  • LICEUM

    Ogólnokształcące

  • Serdecznie zapraszamy

    do nas
ARCHIWUM
: ROK SZKOLNY 2017/2018
: ROK SZKOLNY 2018/2019


ROK SZKOLNY 2019/2020:
: AKCJA DZIECI UCZĄ RODZICÓW
: KONKURS PLASTYCZNY
: KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY
: UCZNIOWIE KLASY 8c Z WIZYTĄ U DZIECI ZE SŁUBIC
: "LUBUSKIE TALENTY" W NASZEJ SZKOLE
: WYCIECZKA DO ZIELONEJ GÓRY
: ANDRZEJKI
: Spotkanie uczniów klas V a i V b na Olimpie, czyli klasowa prezentacja bogów greckich
: DZIEŃ PATRONA SP!
: WYGRAJ BILET NA PODRÓŻ PO EUROPIE
: DZIECIAKI DO RAKIET!
: SESJA ZDJĘCIOWA
: KONKURS PLASTYCZNY
: WYJAZD NA SPEKTAKL TEATRALNY
: DRZWI OTWARTE
: INFORMACJE NA TEMAT ZAGROŻEŃ Z PALENIA E-PAPIEROSÓW
: LUBUSKIE TALENTY - PROGRAM STYPENDIALNY
: ZAPRASZAMY NA KONCERT LESŁAWA JÓZEFOWICZA
: IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
: SprzataMY las z prezydentem
: Zebrania z rodzicami
: „Oddaj krew – uratuj życie”
: Kiermasz podręczników


AKCJA DZIECI UCZĄ RODZICÓW
    A gdyby tak… dzieci uczyły rodziców? Czemu nie! Dzięki akcji organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego „Dzieci uczą rodziców”, nasi uczniowie uczestniczą we wspaniałej przygodzie. Celem akcji jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie najmłodszych do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji. Uczniowie klas 2 a oraz 2 b wkroczyli już w świat ekologii. Lekcja "Młody ekolog" to fascynująca podróż po wskazówkach o tym, jak dbać o naszą piękną planetę. Akcja objęta została honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Martyna Malinowska

zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :Konkurs plastyczny
    W związku z Badaniem Zachowań Zdrowotnych Młodzieży Szkolnej (HBSC), uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie rysunkowym. Wykorzystali swoją wyobraźnię, aby zobrazować, jak wygląda życie dzisiejszej młodzieży i co wpływa na ich zdrowie. Na konkurs wysłano prace 33 uczniów naszej szkoły. Zwycięskie prace będą promowane przez HBSC w mediach społecznościowych a zwycięzcy otrzymają ciekawe nagrody. HBSC to badanie, które dotyczy zdrowia i zachowań zdrowotnych młodzieży szkolnej w Europie i Ameryce Północnej. Badanie prowadzone jest przez sieć naukowców w ścisłej współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia. Co 4 lata naukowcy odwiedzają szkoły ze specjalnie przygotowanym kwestionariuszem i zbierają dane, które pomagają nam zrozumieć zdrowie dzieci w szerszym kontekście ich życia. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.hbsc.org.


zs zs zs
zs zs zs

..: do góry :SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!


zs

..: do góry :
    "MIKOŁAJKI" I "MIKOŁAJE" Z 8C ZE SZLACHETNĄ MISJĄ W SOSW W SŁUBICACH!🎅🎁🎅🎁🎅🎁🎅🎁🎅🎁🎅🎁 Uczniowie klasy 8 c z Zespołu Szkół w Rzepinie już po raz trzeci udali się do uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słubicach. Ósmoklasiści przygotowali występ artystyczny, a prezenty rozdawał sam Święty Mikołaj (!) 🎅👍Dziękujemy p. Monice Jachimowska, która wraz p. Agnieszką Kołodzińska, zbierała słodycze dla dzieci z Ośrodka. A było ich mnóstwo🍡🍡🍡🍡👏👏👏. Ten dzień na pewno na długo zostanie w pamięci uczniów obu szkół, ponieważ dominowała radość i integracja😃💑👩‍❤️‍👩💞.
Opiekunowie p. Magdalena Rycerz i Joanna Karbowska.


zs
zs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :
    W Filharmonii Zielonogórskiej odbyła się gala wręczenia stypendiów I edycji Programu Stypendialnego „Lubuskie Talenty”. Wyróżnienia wręczali Pani Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak i wicemarszałek Łukasz Porycki. Wśród najlepszych młodych ludzi z całego województwa znalazło się pięcioro uczniów naszej szkoły: Joanna Korcz i Zuzanna Sikora z klasy 1A LO, Kamila Markiewicz z klasy IIA LO oraz Jarosław Musolf i Dominika Podhajecka, uczniowie klasy siódmej szkoły podstawowej...: do góry :    We wtorek tj. 3 XII 2019r. uczniowie klasy 6c i 6d udali się na mikołajkową wycieczkę do Zielonej Góry. W programie pobyt w Krainie Słodkości i pokazy cukiernicze. Podczas warsztatów każdy mógł własnoręcznie wykonać smaczne czekoladki i kolorowe lizaki. O godzinie 12.00 udaliśmy się do siedziby Gazety Lubuskiej. Pani redaktor zapoznała nas z pracą dziennikarza. Dowiedzieliśmy się jak zbiera się informacje do artykułówi co to jest kolegium redakcyjne. Wiemy również jak powstaje papierowa gazeta i e- gazeta. Obejrzeliśmy także studio nagrań, w którym przeprowadza się wywiady. Ostatni punkt wycieczki to pobyt w pizzerni a następnie powrót pociągiem do domu.
Agnieszka Bojkozs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :    Jak co roku, ostatniego dnia listopada nadchodzi cudowna, magiczna i jedyna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów… oraz wróżb. To noc andrzejkowa, która jest wspaniałą okazją do cudownej zabawy. Uczniowie klasy 6 e wspólnie z wychowawczynią K. Wojciechowską z tej okazji przygotowali wiele ciekawych wróż i zabaw. Nie zabrakło tradycyjnych serc z imionami, lania wosku i ciasteczek z wróżbą. Klasowe Andrzejki były wspaniałą okazją do dobrej zabawy w gronie koleżanek i kolegów. Wróżby pozwoliły dzieciom oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń.
Katarzyna Wojciechowskazs zs
zs zs zs

..: do góry :    Uczniowie klas V a i V b w ramach podsumowania dotychczasowych lekcji historii z mitologii – samodzielnie wykonali przepiękne stroje wybranych bogów greckich. Nie zapomnieli też o różnego rodzaju atrybutach, które wyróżniały poszczególnych bogów. Ponadto wszyscy przygotowali krótkie opisy, które przybliżyły sylwetki postaci mitologicznych. Wśród pięknie ubranych bogiń i bogów zobaczyć można było: Afrodytę, Hestię, Demeter, Hadesa, Zeusa, Posejdona, Aresa i Apolla. Doskonałe przygotowanie uczniów potwierdza, że w klasach piątych kryje się wiele talentów aktorskich, o których na pewno usłyszymy w przyszłości.
Katarzyna Wojciechowskazs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :    15. listopada to na stałe wpisana data w kalendarzu wydarzeń Szkoły Podstawowej. Tego dnia obchodzimy Dzień Patrona, Henryka Sienkiewicza. Uroczystość w formie montażu słowno – muzycznego przygotowali uczniowie klas 7b, 7c i 7d pod kierunkiem wychowawców: p. Beaty Markowskiej, p. Eweliny Pych i p. Arlety Drążkowskiej. Siódmoklasiści przybliżyli postać Henryka Sienkiewicza, naszego pierwszego Noblisty w dziedzinie literatury, przedstawiając fakty z życia i twórczości, prezentując bohaterów i fragmenty dzieł pisarza. Zwieńczeniem występów było wspólne odśpiewanie piosenki Dzięki komu świat przeczytał…
Fot: J.Karbowska
Beata Markowskazs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :


Masz 18 lat i jesteś obywatelem Unii Europejskiej? Weź udział w konkursie, w którym nagrodą jest podróż po Europie!

..: do góry :


Po wprowadzeniu adresu e-mail oraz po kliknięciu w przycisk głosowania należy sprawdzić pocztę oraz potwierdzić oddanie głosu📲🖥⏳
Pamiętaj, że można oddać 1 głos dziennie z jednego adresu e-mail☝️.

DZIECIAKI DO RAKIET- GŁOSUJEMY!!!

..: do góry :


SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO SKORZYSTANIA Z SESJI ZDJĘCIOWEJ , plik pdf

..: do góry :


Zapraszamy uczniów w wieku 11-16 lat do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym pod patronatem Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Do wygrania nagrody. Wykonane prace należy przekazać pani Joannie Karbowskiej lub pani Edycie Malaice, plik pdf

..: do góry :    22 października 2019 roku w Sulęcińskim Ośrodku Kultury odbył się spektakl teatralny pt. „Janowym piórem”, na które udali się uczniowie z klasy 6e i 7b pod opieką p. Katarzyny Wojciechowskiej, p. Beaty Markowskiej i p. Małgorzaty Michniewicz. Przedstawienie przygotowali artyści Teatru ARTENES z Wrocławia. Ukazało ono historię renesansowego pisarza Jana Kochanowskiego, nazywanego także Mistrzem z Czarnolasu, którego twórczość uznaje się za filar polskiej literatury narodowej. Jan Kochanowski znany jest przede wszystkim ze swoich fraszek, pieśni i trenów oraz dramatu „Odprawy posłów greckich”.
Spektakl pokazał, że Jan z Czarnolasu, to żywy człowiek, który żył, kochał, myślał i cierpiał jak my wszyscy. Uczniowie poznali fakty z życia poety, dzięki którym będą mogli wykorzystać swoją wiedzę w praktyce na lekcjach języka polskiego.
Katarzyna Wojciechowskazs zs

..: do góry :DRZWI OTWARTE SZKOŁY

24 PAŹDZIERNIKA GODZINA 16.30 – 18.00

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW NA DRZWI OTWARTE,
PODCZAS KTÓRYCH DYŻUR PEŁNIĄ WSZYSCY NAUCZYCIELE.
JEST TO OKAZJA DO INDYWIDUALNYCH ROZMÓW, KONSULTACJI,
UZYSKANIA PORAD I WSKAZÓWEK DO PRACY Z DZIECKIEM, OTRZYMANIA
INFORMACJI O JEGO FUNKCJONOWANIU W SZKOLE.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


..: do góry :Informacje..: do góry :Informacje na temat stypendium..: do góry :    Serdecznie zapraszamy na recital młodego artysty Lesława Józefowicza, ucznia naszego liceum ogólnokształcącego.
Występ, na którym usłyszymy piosenki autorskie, odbędzie się w czwartek 17 października 2019r. o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Rzepinie.
Wstęp wolny!
zs

..: do góry :    Dnia 4 września 2019 r. obchodzimy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji nauczyciele matematyki A. Józefowicz i E. Kowalska przygotowały i przeprowadziły w naszej szkole Turniej Klas Piątych. Klasy rywalizowały między sobą o zdobycie tytułu Mistrza Tabliczki Mnożenia Wśród Drużyn Klas Piątych. Każdy uczeń mógł sprawdzić swoją „tabliczkową wiedzę” i jednocześnie walczyć o punkty dla całej swojej klasy.
Konkurs wzbudził w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudził chęć zdrowej rywalizacji.
Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Warto znać tabliczkę mnożenia, wszędzie otaczają nas liczby, musimy więc umieć sobie z nimi radzić.
zs zs zs zs zs zs

..: do góry :


sprzątaMy las z prezydentem
    W piątek 20 września w ramach zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę akcji "sprzątaMY" w Nadleśnictwie Rzepin uczniowie 7b Szkoły Podstawowej z nauczycielem Grażyną Dorniak sprzątali las przy Osiedlu leśnym.
Grażyna Dorniakzs zs zs zs zs zs

..: do góry :


   
zs

..: do góry :


„ Oddaj krew – uratuj życie”
    Terenowy Klub Honorowych Dawców Krwi w Rzepinie kolejny raz zaprasza do udziału w akcji krwiodawstwa
12 września w sali konferencyjnej rzepińskiej delegatury Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego, ul. Dworcowa 5, od godz. 9.00. Będzie można również zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców szpiku.
Aby oddać krew należy być zdrowym, mieć ukończone 18 lat i ważyć co najmniej 50 kg. W trakcie dnia poprzedzającego oddanie krwi dobrze jest wypić około 2 litrów wody, a w dniu pobierania najlepiej zjeść rano lekki posiłek i wypić co najmniej szklankę wody.
Należy zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem.
Zapraszamy chętnych do pomocy innym uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców.
szkolni koordynatorzy akcji krwiodawstwa
mgr Elżbieta Kołosza
mg Renata Masło

..: do góry :


Uczniowie i tegoroczni absolwenci liceum!
    Jeżeli gdzieś w Waszych domach zalegają jeszcze podręczniki do trzyletniego liceum, to możecie je sprzedać. Jest wielu chętnych uczniów (szczególnie z klas pierwszych i trzecich) poszukujących książek. Wycenione i podpisane podręczniki można przynieść do gabinetu pedagoga szkolnego Renaty Masło.
Renata Masło

..: do góry :